در اینجا درمورد بخش Reading آزمون آکادمیک آیلتس اطلاعات کسب کنید. Reading آزمون جنرال و Reading آزمون آکادمیک به دلایل مختلف ، که مهمترین آن ها سطح زبانی و درجه سختی متن است، با هم متفاوت می باشند. هرچند، هردو 60 دقیقه طول می کشند و 40 سوال دارند. برای هر قسمت به شما 20 دقیقه فرصت داده می شود تا متن را بخوانید و به سوالات جواب دهید. بنابراین، همچون بخش Listening در بخش Reading زمانی برای انتقال جواب ها از پرسشنامه به پاسخنامه نخواهید داشت و در همان مدت زمان 20 دقیقه باید متن را بخوانید و به سوالات جواب دهید.

موارد توضیحات
تعداد متن ها در اینجا 3 متن وجود دارند که برای آن ها انواع سوالات به چشم می خورند.
زمان 60 دقیقه
تعداد سوالات 40
منابع متن هایی که تخصصی نیستند از کتاب ها، ژورنال ها، مجله ها و روزنامه ها گرفته می شوند. همه موضوعات عمومی هستند. در این آزمون متن های متنوعی به چشم می خورند. متن ها ممکن است دربردارنده مواد غیر زبانی نیز، همچون نمودار و تصویر، باشند. اگر در متن کلمه ای تخصصی به چشم بخورد در گوشه ای در قسمت واژه نامه، معنای آن کلمه برای شما توضیح داده خواهد شد.
نمره دهی همه سوالات یک نمره دارند و نمره و ارزش آن ها با هم برابر است.

نمره دهی بخش Reading آزمون آکادمیک آیلتس

نمره دهی بخش Reading آزمون جنرال آیلتس از آزمون آکادمیک متفاوت می باشد. به منظور مشاهده تفاوت در نمره دهی آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس بر روی لینک زیر کلیک کنید.

چگونگی نمره دهی آزمون آیلتس

نوع سوالات بخش Reading آزمون آکادمیک آیلتس

نوع سوالات بخش Reading آزمون جنرال آیلتس و آزمون آکادمیک آیلتس یکسان می باشد. در زیر لیست نوع سوالات را مشاهده کنید:

  • Gap-filling
  • True/ False/Not given
  • Yes/No/Not given
  • Multiple-choice
  • Matching paragraph headings
  • Matching paragraph information
  • Matching sentence endings
  • Matching other features. e.g. Names
  • Short answer questions

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

اینجانب امین صباغان کارشناس ارشد رشته ی آموزش زبان انگلیسی می باشم که مدرک خود را از دانشگاه اصفهان دریافت نموده و از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه ی تدریس دوره ها ی عمومی و تخصصی به صورت حرفه ای آغاز نموده ام. در این مدت،  زبان آموزان زیادی با شرکت در کلاس های من، در زمینه ی مکالمه و تست های تخصصی آیلتس و تافل توانسته اند نتیجه ی مطلوبی به دست آورند. از این رو، این وبسایت برای آموزش IELTS و TOEFL به صورت مجازی و آنلاین طراحی شده که با مدیریت اینجانب  برای خدمت به شما دوستان عزیز می باشد .

“امیدوارم بتوانم در آموزش این عنواین نقش مفیدی داشته باشم”

نماد اعتماد

به پرداخت بانک ملت

کلیه حقوق این سایت متعلق به ieltsvid می باشد.

طراحی سایت: ارتباط گستران پویا